Foto

      Düğün Fotoğrafı çektirecek çiftlerimize tavsiyemiz Düğün gününden 1 hafta kadar önce fotoğraflarını çektirmelerini öneririm.Düğün günü çekimlerinde yaşanan sıkıntılar çoktur.

      Çiftler zamanı  kullanamadıkları için (zamanı kendi istekleri olmadan maalesef kuaförlerin genelde geç bırakmalarından kaynaklanmaktadır. Gelin ve Damat geç kalmaktan dolayı strese girerler, bu da iyi fotoğraf çıkmasını tamamen engeller, çiftler albümü aldıklarında hiçte memnun kalmazlar suçlu fotoğrafçı olur. Evlenecek çiftler öncelikle Fotoğrafçınızın ekipmanlarına bakmanız gerekiyor, sonra işyeri olup olmadığına bakmak gerekiyor. İnternet üzerinden freelans ( Serbest ) olarak çalışanlara dikkat etmelisiniz. (Kendi yaşadığım bir olayı anlatmak istiyorum.

      Fenerbahçe parkında çiftimize fotoğraf çekmeye gitmiştik. Parkta bekleyen başka bir çift dikkatimi çekti. Bizden önce gitmişler fotoğraf çekilmeye fakat yolunda gitmeyen birşeyler var gibiydi, dikkatimizi çekti. Biz çekimi yarıladık onlar hala bekliyorlardı;  Yanlarında fotoğrafçıları yoktu, sonra çiftlerin akrabarından biri bize doğru geldi birazda çekinerek bizim fotoğrafçı gelmedi sizin işiniz ne zaman biter bizim fotoğraflarıda çeker misiniz dedi bende sizin fotoğrafçı neden gelmedi, iş yeri var mı? gibi sorular sordum, arkadaşın anlattığına göre internetten randevu almışlar kaparalarınıda yatırmışlar, ama ortada fotoğrafçı yok... 

      Evlencek çiftler kulaklarını açıp dinlesinler, kesinlikle ve kesinlikle fotoğrafçınız ile çekim öncesi görüşüp bir çay içmenizi öneririm. Çekim mekanlarında edindiğim izlenimlerden bir kaçını aktarayım. Molalarda fotoğrafçı arkadaşlarla sohbet ediyoruz bir bakıyorum bazı fotoğrafçı arkadaşlar çekecek çiftleri tanımıyorlar, çekim saati tanışanları gördüm bu durumda olan fotoğraf çekimleri pek sağlıklı olmuyor, nedenide çiftler ve fotoğrafçı birbirine alışana kadar, çekim için ayrılan zaman bitmiş oluyor.
Bu tür problemler ile karşılaşmamanız için, seçiminizi doğru yapın deriz. Saygılarımızla. 

Yol Film Prodüksiyon

Yardım